ورود موم و عسل چینی از معضلات بخش زنبورداري

موضوعات : اخبار

يک زنبوردار برتر كشوری:

ورود موم و عسل چینی از معضلات بخش زنبورداري است

يک زنبوردار برتر كشوری معتقد است: زنبور عسل بیش از 150 برابر تولید خود برای محیط زیست فایده دارد.

"علی آقایی"، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ایسنا) اظهار كرد: طبق اظهارات دانشمندان، اگر كشوری بدون زنبور عسل باشد طی پنج سال تمامی منابع طبیعی خود را از دست می‌دهد.

وی افزود: زنبورداری یكی از شغل‌هایی است كه هرچه در آن هزینه شود طی یك تا دوسال، با كسب درآمد، هزينه‌ها پوشش داده مي‌شود و در صورت وجود بیماری و یا بروز دیگر خسارت‌ها، هیچگاه تمام محصولش از بین نمی‌رود.

آقايي اظهار داشت: یكی از خواص زنبورداری، وابسته نبودن آن به خارج كشور است و در صورتی‌كه مدیریت مناسب در این بخش داشته باشیم می توانیم محصول مورد نیاز تمام كشورهای حاشیه خلیج فارس را تامین كنیم.

وی، ورود ملكه بدون قانون و قرنطینه به كشور و ورود موم و عسل چینی را از معضلات این بخش دانست و گفت: عسل ایران در سطح دنیا مقام اول را دارد و با وجود اين‌که كشورهایی مثل آمریكا و كانادا مزارعی را برای تولید عسل در اختیار تولید كننده قرار می‌دهند ولی تمایزی كه با عسل ایرانی دارد این است كه محصول آنها تك گیاهی بوده ولی محصول ایرانی گاهی از 40 گیاه حاصل مي‌شود و این درحالی است كه حمایت مناسبی از زنبورداری در كشور نمی‌شود.  • نویسنده : mellifera
  • تاریخ : پنجشنبه 25 خرداد ماه 1391
  • 3921 بازدید
  • 0 نظر