پوست خود را با «عسل» شفاف كنيد

موضوعات : اخبار

پوست خود را با «عسل» شفاف كنيد

مراقبت از پوست يكي از مهمترين توصيه‌هاي سلامتي است و پيدا كردن روشهايي براي مراقبت از اين بافت حياتي كه از عناصر اصلي زيبايي است بهترين هديه‌اي است كه مي‌توانيد به خودتان بدهيد.

به گزارش ايسنا، همه انسانها دوست دارند پوستي زيبا و جوان داشته باشند. اگر به موقع و به روشهاي طبيعي از پوست خود مراقبت كنيد، مي‌توانيد با روشي مقرون به صرفه براي مدتي طولاني‌تر پوستي زيبا و طبيعي داشته باشيد.

در مقاله جديدي كه در سايت تخصصي لوكال زوم به چاپ رسيده چندين راهكار طبيعي براي اين منظور توصيه شده‌اند كه در حفظ شادابي طبيعي پوست و تداوم سالهاي جواني موثر هستند:

در اين مقاله آمده است:

-‌ اگر پوست چرب داريد، ماليدن سير روي پوستتان روش بسيار مفيدي است. چون تا حد زيادي موجب از بين رفتن آكنه مي‌شود. همچنين مي‌توانيد براي بهبود جوش‌هاي پوستي خود ماسكي از سيب و عسل تهيه كرده و آن را روي جوش‌هايتان بگذاريد. اين دو ماده تاثير شگفت‌انگيزي روي پوست دارند.

-‌ موها و جمجمه سر خود را با روغن زيتون ماساژ دهيد. روي سرتان را در اين حالت با يك كلاه حمام بپوشانيد و حدود ۳۰ دقيقه در اين وضعيت بمانيد. سپس با شامپو سرتان را بشوييد. روغن زيتون براي درمان موخوره، شوره سر و افزايش درخشش موها مفيد است. براي از بين بردن حالت وز موها مي‌توانيد چند قطره از اين روغن را روي موهاي خود بماليد.

-‌ اگر مي‌خواهيد پوستي درخشان داشته باشيد، يك شيشه عسل را به وسايل حمام خود اضافه كنيد. پوست بدن را به عسل آغشته كنيد سپس با هر دو دست و در حالي كه دستها خشك هستند به آرامي روي پوست با كف دست ضربه بزنيد به تدريج عسل حالت چسبنده پيدا مي‌كند و پوستتان كشيده مي‌شود. در همين حالت ضربه زدن، پوستتان را آب بكشيد. اين كار گردش خون را در عروق پوستي بهبود مي‌بخشد و باعث زيبايي و درخشش پوست مي‌شود.

- يك راهكار طبيعي و خانگي ديگر استفاده از شير در رژيم زيبايي است. شير يك پاك كننده فوق‌العاده است بويژه اگر با مقداري جوي دو سر تركيب شود. جوي دو سر نيز يك ماسك فوق العاده مفيد صورت براي كساني است كه پوست چرب دارند. تركيب اين غلات با عسل، ميوه و تخم‌مرغ يك ماسك ارگانيك مفيد بوجود مي‌آورد.

با بكار بستن اين روش‌ها ديگر مجبور نيستيد لوازم و مواد آرايشي گرانقيمت تهيه كنيد و درعين حال نگران عوارض جانبي آنها در آينده باشيد.

www.jahannews.com  • نویسنده : mellifera
  • تاریخ : شنبه 11 تير ماه 1390
  • 3745 بازدید
  • 0 نظر