گسترش بسته بندی زیر زمینی عسل

موضوعات : اخبار

در پی عملکرد وزارت بهداشت؛
گسترش بسته بندی زیر زمینی عسل
مدیر عامل اتحادیه سراسری زنبورداران گفت: سازمان نظارت بر مواد غذایی وابسته به وزار بهداشت درمان، آموزش پزشکی با توجیه ایجاد اشتغال، اقدام به صدور کد و شناسه برای برخی افراد کرده که این رفتار منجر به توسعه بسته بندی زیر زمینی عسل شده است.
عفت رئیسی سرحدی، مدیر عامل اتحادیه سراسری زنبورداران با بیان این مطلب اظهار داشت: در استانداردسازی عسل، تامین امکانات مورد نیاز برای این مسئله امری ضروری است.
وی افزود: باید آزمایشگاه های ایران به نحوی تجهیز شوند که در حداقل زمان ممکن، با حداکثر اطمینان، پاسخ آزمایش ها در اختیار تولیدکننده قرار گیرد.
رئیسی سرحدی گفت: متاسفانه برخی دستگاه ها برای تجهیز آزمایشگاه های مرتبط با عسل به کشور وارد شده که کارشناسان ایرانی نمی توانند آنها را به روز کنند.
وی ادامه داد: این دستگاه ها اختیار بخش دولتی بوده و کشورهای فروشنده به این بهانه پس از گسترش تحریم ها علیه کشور، از ارایه خدمات پس از فروش و آموزش های لازم به کارشناسان ایرانی سر باز می زنند.
مدیر عامل اتحادیه زنبورداران اذعان داشت: سازمان دامپزشکی یکی از این آزمایشگاه ها را در اختیار دارد.
وی افزود: اگر آزمایشگاه مجهز سازمان دامپزشکی در اختیار اتحادیه زنبورداران قرار گیرد، این اتحادیه قادر خواهد بود با استفاده از توان کارشناسی خود و قدرت تعامل سازمان های مردم نهاد، با گذراندن دوره های آموزشی لازم، از تجهیزات آن استفاده کند.
رئیسی سرحدی استاندارد عسل ایران را خوب توصیف کرد و گفت: نحوه اجرای استانداردها در کشور بسیار مهم است.
وی با اشاره به اقدامات وزارت بهداشت در رابطه به صدور کد و شناسه برای افراد، افزود: نباید به هر کسی که متقاضی دریافت کد یا شناسه بود، خدمات ارایه شود، بلکه باید وزارت بهداشت فقط به افرادی که کارگاه دارند و دولت قادر است بر فعالیت آنها نظارت کند، اجازه فعالیت رسمی بدهد.
مدیر عامل اتحادیه زنبورداران اظهار داشت: متاسفانه عسل های بسته بندی شده زیادی در بازار وجود دارند که روی آنها لیبلی که فقط روی آن یک شماره تلفن وجود دارد، نصب شده است.
وی ادامه داد: این محصولات معلوم نیست که در چه شرایطی بسته بندی شده و عسل ها چگونه تهیه شده است.
رئیسی سرحدی تصریح کرد: عملکرد وزارت بهداشت فضای نگران کننده ای را برای تولیدکنندگان عسل در کشور ایجاد کرده است.
رئیسی سرحدی خاطر نشان ساخت: اتحادیه زنبورداران، متخلفان این حوزه را به خوبی می شناسد اما متاسفانه به دلیل نبود ساز و کارهای قانونی، قادر به برخورد با متخلفان نیست.
وی تاکید کرد: دولت باید بخشی از امور را به اتحادیه زنبورداران واگذار کند.  • نویسنده : mellifera
  • تاریخ : جمعه 9 دي ماه 1390
  • 2874 بازدید
  • 0 نظر