1.3 میلیارد ریال كمك زنبورداران چهارمحال و بخ

موضوعات : اخبار

مدیرکل کمیته امداد چهارمحال و بختیاری خبر داد
کمک 1.3 میلیارد ریالی زنبورداران چهارمحال و بختیاری به نیازمندان

خبرگزاری فارس: مدیرکل کمیته امداد چهارمحال و بختیاری گفت: با اجرای طرح معنوی نحل در این استان یک میلیارد و 350 میلیون ریال از این محل برای نیازمندان و فقرا جمع‌آوری شد.

ابوالقاسم رستگار امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد، اظهار داشت: در این طرح 35 زنبوردار اقدام به بخشش درآمد حاصل از 60 کندوی زنبور عسل به نیازمندان و فقرا کردند.

وی افزود: مردم خیر و نیک اندیش چهارمحال و بختیاری امسال افزون بر یک هزار اصله درخت هم در طرح شجره طیبه به نیازمندان اهدا کردند.

رستگار خاطرنشان کرد: هم اکنون افزون بر 16 هزار خانوار با جمعیتی افزون بر 40 هزار نفر در چهارمحال و بختیاری از حمایت این نهاد بهره‌مندند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی چهارمحال و بختیاری ترویج زکات و استفاده از ظرفیت‌های حداکثری مردم، باغداران و کشاورزان را از اهداف طرح نحل اعلام کرد و گفت: در این طرح پلاک‌های مخصوصی با حکاکی احادیث و آیات مربوط به زکات تهیه و بر روی کندوهای زنبور عسل نصب شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر افزون بر یک هزار نفر در چهارمحال و بختیاری به حرفه زنبورداری مشغول هستند، اذعان داشت: زنبورداران این استان با آغاز فصل سرما به استان‌های هرمزگان، خوزستان،  فارس، بوشهر، اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد و یزد مهاجرت کردند.

رستگار خاطرنشان کرد: محل تحویل عسل یا درآمد حاصل از فروش عسل بر اساس ییلاق و قشلاق زنبورداران تعیین می‌شود.

این مسئول در پایان متذکر شد: امسال یک میلیارد و 350 میلیون ریال از این محل برای نیازمندان و فقرا جمع‌آوری شد.  • نویسنده : mellifera
  • تاریخ : جمعه 13 بهمن ماه 1391
  • 2403 بازدید
  • 0 نظر