رییس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

موضوعات : اخبار

رییس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور خبر داد:

اجرای موفق طرح جامع اصلاح نژاد زنبورعسل در کشورالبرز
 - خبرگزاری کشاورزی ایران

گروه:
پژوهش و تحقیقات

با اتمام فاز اول طرح جامع اصلاح نژاد زنبورعسل در کشور، موفقیتهای بسیار خوبی عاید شده است.


به گزارش خبرنگار ایانا، رییس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور در هفتمین سمینار پژوهشی زنبورعسل ایران گفت: این سمینار با هماهنگی انجمن زنبورعسل ایران و این موسسه در حال برگزاری است و رفع مشکلات زنبورعسل کشور و ارایه راهکارها را مدنظر دارد.

دکتر مختارعلی عباسی افزود: وجود شش بخش تحقیقاتی در موسسه و برگزاری 19 سمینار که هفت سمینار آن مربوط به زنبورعسل است، نشان می دهد که این موجود و فرآورده تولیدشده از آن دارای اهمیت است.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون 128 طرح تحقیقاتی در سطح خرد و کلان اجرا شده است و حدود 10 طرح نیز در بخش  های مختلف تحقیقاتی موسسه در حال انجام است.

عباسی از اجرای موفق طرح جامع اصلاح نژاد زنبورعسل خبر داد و تصریح کرد: از هشت سال گذشته، این طرح آغاز شده و در حال حاضر فاز اول آن به اتمام رسیده است.

وی ادامه داد: در این طرح اصلاح نژادهای ژنتیکی و روشهای اصلاحی مدنظر قرار گرفته است.

رییس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور یادآور شد: محققان بخش زنبورعسل طرحهای بسیار اثر بخشی را در زمینه های مختلف به اتمام رسانده اند و تا به امروز 170 طرح در زمینه زنبورعسل انجام شده که 130 طرح توسط موسسه تحقیقات علوم دامی و مابقی توسط مراکز دانشگاهی و پژوهشی به انجام رسیده است.

عباسی به کم بودن فارغ التحصیلان رشته زنبور عسل اشاره کرد و اظهار داشت: با این وجود طرحهای بسیار مناسبی در این زمینه تهیه شده است.

وی درباره اجرای طرح هدفمندی یارانه ها و مصرف سوخت تاکید کرد: این موسسه طرحهای خوبی را در زمینه بهینه سازی مصرف سوخت در واحدهای مرغداری و دامداری ارایه داده است که مراحل نهایی تصویب را طی می کند.

 خبرنگار: مژگان ستار  • نویسنده : mellifera
  • تاریخ : چهارشنبه 22 دي ماه 1389
  • 11095 بازدید
  • 0 نظر