چگونه عسل مانع از ريزش مو مي شود؟

موضوعات : مقالات

چگونه عسل مانع از ريزش مو مي شود؟
عسل خاصيت ضدباکتريايي دارد که پوست سر را سالم نگه مي دارد و شوره سر و در نتيجه ريزش مو را کاهش مي دهد.
به گزارش بي باک، روزنامه خراسان نوشت: همه افراد به طور معمول روزانه ۲۰تا۱۰۰ تار موي خود را از دست مي دهند. اما ريزش مو بيش از اين مقدار باعث کم مويي فرد مي شود. علت ريزش مو متفاوت است از جمله نبود تعادل هورموني، مراقبت نکردن از مو، سوءتغذيه، مصرف بعضي از داروها از جمله داروهاي غني از ويتامينA يا داروهايي که براي درمان بيماري هاي مختلف مانند نقرس، فشار خون، اختلال تيروئيد و افسردگي تجويز مي شود. اگر چه ريزش مو ناشي از موارد ياد شده را نمي توان کاملاً کنترل کرد اما با به کار بستن شيوه هايي، مي توان آن را کاهش داد. به نقل از سايت «Prevention» عسل خاصيت هاي فراواني دارد که از جمله آن، پيشگيري از ريزش مو است.

چگونه عسل مانع از ريزش مو مي شود؟

۱ -بالا بودن ميزان قند عسل، باعث حفظ آب و در نتيجه حفظ رطوبت مو مي شود. اين رطوبت باعث نرم ماندن پوست دور ناخن نيز مي شود.

۲ -عسل خاصيت ضدباکتريايي دارد که پوست سر را سالم نگه مي دارد و شوره سر و در نتيجه ريزش مو را کاهش مي دهد.

خواص عسل

۱ -نرم کننده بسيار مناسبي است. قبل از حمام يک سهم عسل را با ۲ سهم روغن زيتون مخلوط کنيد و نيم ساعت قبل از حمام به مو بماليد. ميزان روغن را بر حسب نوع موي خشک يا چرب تنظيم کنيد.

۲ -اگر مو بيش از حد در معرض نور خورشيد، قرار بگيرد خشک و کدر مي شود. اين کدري را مي توان با ماليدن مخلوطي از ۲ قاشق غذاخوري عسل و دو پيمانه آب ولرم به مو از بين برد.

نکات مراقبتي هنگام استفاده از عسل براي تقويت مو:

براي پيشگيري از عوارض جانبي مانند ايجاد چسبندگي لازم است به اين نکات توجه کنيد:

از عسل به ميزان بسيار کمي استفاده کنيد.

براي نرم کردن مو، عسل را با روغن مخلوط کنيد.

هرگز عسل را گرم نکنيد.

درمان ساده و آسان براي مراقبت از مو:

يک قاشق مرباخوري پودر دارچين رابا يک قاشق غذاخوري عسل طبيعي و روغن زيتون به ميزان کافي مخلوط کنيد و روي پوست سر قرار داده و ماساژ دهيد و پس از ۲۰ دقيقه بشوييد. براي به دست آوردن نتيجه مطلوب، اين کار را حداقل هفته اي ۳ بار تکرار کنيد.

مقداري عسل و روغن زيتون را به شامپوي ملايم اضافه و از آن استفاده کنيد تا مو تميز، براق و نرم شود.

شب يک چهارم پيمانه آب پياز را با يک قاشق غذاخوري عسل مخلوط کنيد و به پوست سر بماليد و روز بعد بشوييد.

زرده تخم مرغ را با مقدار خيلي کم عسل (حدود يک قاشق غذاخوري) مخلوط کنيد و به پوست سر بماليد. پس از ۳۰ دقيقه سر خود را بشوييد.

شيوه هاي ديگر براي مراقبت از مو:

اگر چه استفاده از عسل براي مراقبت از مو راهکار مناسبي است اما براي به دست آوردن نتيجه بهتر لازم است برنامه غذايي سالمي را اتخاذ کنيد؛ به عنوان مثال، ميوه هاي تازه، انواع سبزي، مغز، جوانه، شير، غلات سبوس دار، سويا و ماهي را که مصرف آن نه تنها براي مو بلکه براي سلامت بدن نيز مفيد است، در برنامه غذايي خود بگنجانيد.

براي رفع چربي مو و شوره سر، ۱۵ دقيقه قبل از حمام کردن روي موهاي خود آب ليمو بماليدهمچنين ماساژ پوست سر با انگشت، باعث بهبود گردش خون و مانع از ريزش مو مي شود.

۲يا ۳بار در هفته، يک ليوان کوچک آب اسفناج ميل کنيد.

مصرف آب زياد نيز مانع از ريزش مو مي شود.  • نویسنده : mellifera
  • تاریخ : سه شنبه 30 آبان ماه 1391
  • 7422 بازدید
  • 0 نظر